Meijer Deals 4/25 – 5/1/10: Hands Up if You Love Free Food!


Meijer Supercenter

Meijer is making me do the happy dance right now! In fact, I may just camp out there. Free loo roll is one thing but boy do I love free dairy that we seem to inhale in this house! Hands up if you love FREE food!! Thanks Noeleen for the roundup!

Kraft Catalina Ends 5/15/10: Buy 3 Kraft 100 Calorie Bites, Breakstone cottage doubles, Philadelphia Cream cheese, 100 Calorie cookies/snacks, get $3 OYNO: (this CAT does NOT roll)

Nabisco 100 Calorie snacks 3.7 oz or larger 4/26 – 5/16. This CAT rolls.
Buy 1 get $1
Buy 3 get $2
Buy 4 or more, get $4

Kraft 100 Calorie Bites $2.00 (sale price thru 5/1)
Buy 3 and Use 3 x $1/1 (SS 3/21)
Final Price: Free plus overage!

Breakstone Cottage Cheese Doubles $1.00
Buy 3 & get $3 catalina
Final Price: Free

5-6ct Nabisco 100 Calorie Cookies $2.00 (unadvertised sales price)
Buy 3 and use $1/2 (store coupon found in the Lunchbox booklets)
Receive $3 Kraft catalina and $2 Nabisco catalina
Final Price: Free after coupons or $1/3 if not

Coffeemate Coffee Creamer $0.99
Buy 2 and Use 2 x 75c/1 (RP 2/7)
Stack with $1/2 here
Final Price: FREE

4ct Yoplait Yo+ yogurt $2.00
Use 50c/1 (SS 3/21, 4/18)
Final Price: $1 if doubles, $1.50 if not

Nestle Juicy Juice $2.00
Buy 4 and Use 2 x $1/2 here
Stack with $2/4 here
Final Price: $1.00/4

Morningstar Farm Products $3.00
Use $2/2 (Morningstar booklet) or $1/1 here
Final Price: $2.00

Lysol Toilet Bowl Cleaner $1.20
Use 50c/1 (SS 4/25)
Final Price: $.70 if no doubles, $0.20 if doubles

Lysol All Purpose Cleaner & Kitchen Cleaner $1.23
Use 50c/1 (SS 4/25)
Final Price: $.73 no doubles, $0.23 doubles

Lysol Disinfecting Wipes $1.39
Buy 2 and use $1/2 (SS 4/25)
Final Price: $1.78/2

Shout Stain Remover $2.29 (price drop thru 05/09)
Use 55c/1 (SS 3/21)
Receive $1 from catalina
Final Price: $.74 after doubles, $1.24 without

New to Meijer? Check out my 411 here.
*Please remember that on all these deals, although they want you to buy the whole amount, you still get the deal even if you buy one. For example cheese at 10/$10 is only $1 if you buy only one.
To obtain coupons, you can check out my coupon bar here, here from Red Plum and here from Smartsource.
Gathering deals for the Grocery Gathering.

Speak Your Mind

*